|
Do Rzecznika Praw Pacjenta w latach 2024–2025 wpłynęło 13
zgłoszeń dotyczących SOR w Szpitalu Południowym. Dotyczyły głównie
długiego czasu oczekiwania, zachowania personelu i warunków pobytu, ale —
jak mówi w rozmowie z Rynkiem Zdrowia Bartłomiej Chmielowiec — nie
obejmowały spraw, które dziś pojawiają się w medialnych doniesieniach o
„fantomach” czy śmierci pacjenta w toalecie. RPP wszczął jednak z urzędu
postępowanie w sprawie możliwego naruszenia zbiorowych praw pacjentów.
Zlecił też sprawdzenie przez NIK kwestii wysokich wynagrodzeń medyków.
|
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz